Cтатичні сторінки

ІСТОРІЧНА ДОВІДКА

СТВОРЕННЯ ЦЕНТРУ ПЕРЕПІДГОТОВКИ ТА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПРАЦІВНИКІВ ЮСТИЦІЇ


Відповідно до Постанови Центрального Комітету КП України і Ради Міністрів Української РСР від 15 вересня 1970 року № 498 «Про заходи по поліпшенню роботи судових і прокурорських органів УРСР» з метою поліпшення перепідготовки юридичних кадрів і підвищення їх кваліфікації було вирішено дозволити Міністерству юстиції УРСР організувати республіканські курси підвищення кваліфікації працівників юстиції .

Згідно з наказом Міністра юстиції Української РСР № 727 від 11 жовтня 1971 року «Про організацію Республіканських Курсів підвищення кваліфікації працівників юстиції Української РСР» у м. Києві створено республіканські курси підвищення кваліфікації працівників юстиції Української РСР. Робота курсів мала розпочатися з 1 січня 1972 року, заняття проводитись у приміщенні школи №39 м. Києва імені Мариса Тереза за адресою: вул. Совська, 55.


В Положенні про Республіканські курси підвищення кваліфікації працівників юстиції, затвердженому наказом Міністра юстиції Української РСР від 17 травня 1973 року № 10 зазначалося, що головним завданням Республіканських курсів є підвищення рівня знань працівників судів і установ юстиції. На Республіканських курсах проходили перепідготовку старші консультанти і консультанти МЮ УРСР і Верховного суду УРСР, відділів юстиції виконкомів обласних Рад депутатів трудящих, члени обласних судів, голови районних (міських) народних судів, народні судді, нотаріуси і консультанти нотаріальних контор, завідуючі юридичними консультаціями і адвокати, судові виконавці, секретарі судів і судових засідань, працівники органів РАЦС, а також працівники юридичних служб міністерств і відомств, підприємств, установ і організацій республіки та інші працівники, які направлялись на навчання у відповідності з постановами (розпорядженнями) Ради Міністрів УРСР.

Наказом Міністра юстиції Української РСР № 6 від 4 січня 1972 року директором республіканських курсів підвищення кваліфікації працівників юстиції Української РСР з 1 січня 1972 року призначено Семченка Михайла Васильовича.

Семченко Михайло Васильович, 1920 року народження, учасник Великої Вітчизняної Війни, нагороджений трьома орденами «Красная Звезда» і дев’ятьма медалями.

В органах військової юстиції працював на посадах військового слідчого, заступника військового прокурора Таллінського гарнізону, військовим прокурором Південно-Сахалінського гарнізону, військовим прокурором Київського гарнізону, старшим консультантом відділу судово-експертних установ Міністерства юстиції УРСР. В 1971 році звільнений в запас Військових сил СРСР в званні полковника юстиції.

Відповідно до наказу Міністра юстиції Української РСР №33/26 від 4.09.1978 р. «О внесении изменений в организационнуюю структуру Республиканских курсов повышения квалификации работников юстиции Украинской ССР» створено філіал у м. Харкові. У філіалі проходили навчання такі категорії працівників, як консультанти судів, помічники голів судів, державні виконавці, секретарі судів, секретарі судових засідань, судові розпорядники, нотаріуси.

Наказом Міністра юстиції Української РСР № 204/6 від 1 грудня 1980 року Семченко Михайло Васильович звільнений з посади директорареспубліканських курсів підвищення кваліфікації працівників юстиції Української РСР.

Наказом Міністра юстиції Української РСР № 18/6 від 10 лютого 1981 року на посаду директора республіканських курсів підвищення кваліфікації працівників юстиції Української РСР з 10 лютого 1981 року призначено Потебенька Петра Григоровича.

Потебенько Петро Григорович, 1935 року народження, нагороджений десятьми медалями.

Працював в системі військових трибуналів на посаді члена військового трибуналу Київського гарнізону, заступника голови військового трибуналу армії Далекосхідного військового округу і члена військового трибуналу Одеського військового округу.

Звільнений в запас Військових сил СРСР в званні полковника юстиції.

9 лютого 1999 року Курси підвищення кваліфікації працівників юстиції України отримали Ліцензію серія ВКД-К №110042 на провадження освітньої діяльності, пов’язаної з наданням освіти на рівні кваліфікаційних вимог до підвищення кваліфікації з напряму «Правознавство».

1 липня 2000 року Курси підвищення кваліфікації працівників юстиції України отримали Ліцензію серія ВКД-К № 110336 на провадження освітньої діяльності, пов’язаної з наданням освіти на рівні кваліфікаційних вимог до підвищення кваліфікації.

Наказом Міністерства юстиції України від 13.06.2002 № 526/к Потебенько Петро Григорович звільнений з посади директора Курсів підвищення кваліфікації працівників юстиції України у зв’язку з ліквідацією Курсів.

Згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.03.02р. № 131-р «Про утворення Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції» Курси підвищення кваліфікації працівників юстиції України ліквідуються, а на їх базі утворюється Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції.

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 р. № 131-р «Про утворення Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції» та на підставі наказу Міністерства юстиції України від 19.06.02р. № 52/5 утворено Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції та його філіал у м. Харкові.

28 лютого 2003 року Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції (в т.ч. для Харківського філіалу) отримав Ліцензію серія АА № 429049 на надання освітніх послуг, пов’язаних з наданням освіти на рівні кваліфікаційних вимог до підвищення кваліфікації державних службовців і керівників державних підприємств, установ і організацій.

Наказом Міністерства юстиції України від 19.01.2004 № 32/к з 19 січня 2004 року директором Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції за контрактом призначено Юречка Олександра Миколайовича, 1959 року народження.

Юречко Олександр Миколайович з 1996р. по 2002р. працював на посаді начальника паспортного відділу Управління громадянства, паспортної та імміграційної служби ГУМВС України в м. Києві. Після закінчення служби вийшов у відставку за вислугою років у званні підполковника міліції.

Згідно з наказом Міністерства юстиції України від 22.07.04. № 71/5 у зв’язку з недоцільністю подальшого функціонування Харківського філіалу Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції Харківський філіал ліквідовано.

Наказом Міністерства юстиції України від 25.01.2008 № 96/к припинено дію контракту, укладеного 19 січня 2004 року та Юречка Олександра Миколайовича з 25 січня 2008 року звільнено з посади директора Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції.

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 19.03.2008 р. № 371/к директором Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції з 19 березня 2008 року за контрактом призначено Дубовика Сергія Олеговича, 1971 року народження, як такого, що пройшов конкурсний відбір.

Дубовик Сергій Олегович працював на посадах члена Центральної виборчої комісії, секретаря Центральної виборчої комісії. Обіймав посаду заступника Міністра України у зв’язках з Верховною Радою України та іншими органами державної влади України. Неодноразово обирався депутатом районних у м. Києві рад. Заслужений юрист України. Державний службовець 1 рангу.

ЧИЖМАРЬ КАТЕРИНА ІВАНІВНА


Народилася 1 червня 1974 року у селі Коростів Сколівського району Львівської області.


У 1996 році закінчила юридичний факультет Ужгородського державного університету з червоним дипломом (спеціальність правознавство, кваліфікація – юрист). У 2005 році закінчила Українську Академію державного управління при Президентові України (магістр державного управління). 

Трудову діяльність розпочала у 1995 році спеціалістом І категорії юридичного відділу секретаріату Закарпатської облдержадміністрації. 
З листопада 1997 р. по 2015р. працювала в органах юстиції; з 1997 по 2007 – Закарпатське обласне управління юстиції; 
З 2007 – 2008 р. – заступник начальника Головного управління юстиції у м. Києві; 
2008 – 2010 рр. – начальник Головного управління юстиції Київської області; 
2010 – 2015 р. - директор Департаменту Міністерства юстиції України. 

На керівних посадах з 1999 року; 
З 2015 року і по теперішній час – Директор Інституту права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України; 

Державний службовець IV рангу; 
16 грудня 2002 р. – Міністерством юстиції України видано свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю за № 4561; 
У 2005 р. отримала свідоцтво на зайняття адвокатською діяльністю. 
2007 р. - кандидат юридичних наук. 
2009 р. – присвоєно почесне звання «Заслужений юрист України». 
2015 р. - доктор юридичних наук. 

20 січня 2018 року Указом Президента України №11/2018 «Про відзначення державними нагородами України» нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. 
2018 р. - присвоєно вчене звання доцента. 

Громадська діяльність: 
Очолювала відділення Української нотаріальної палати в Закарпатській області (2005 – 2007 рр.).
З 2007 р. – відповідальний секретар Київського міського відділення Української нотаріальної палати. 
З 2009 р. – віце-президент Української нотаріальної палати. 
З 2010 р. – перший віце-президент Української нотаріальної палати. 
Очолювала Закарпатське відділення Спілки юристів України.

Наукові праці: 
Монографії «Міжнародні стандарти рівності прав чоловіків і жінок», «Інститут нотаріату в системі захисту прав і свобод людини і громадянина»; 

укладач та співавтор книг: 
«Спадкове право», «Правила нотаріального діловодства», «Актуальні питання фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом», «Цивільний процес: загальна частина». 

Опубліковано у фахових виданнях та інших друкованих ЗМІ понад 100 статей з питань діяльності нотаріату. 
Є автором Концепції реформування нотаріату України на 2010 – 2015 рр., нотаріальної реформи 2012 р., внаслідок якої Україну прийнято до Міжнародного союзу нотаріату, та реформи у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно з наданням нотаріусу статусу державного реєстратора. 

Співавтор концепції реформування законодавства у сфері електронного цифрового підпису. Під її безпосереднім керівництвом підготовлено нормативну базу у сфері банкрутства та електронного цифрового підпису після передачі цих функцій до Міністерства юстиції України (2011 р.).

20 січня 2009 року Центр отримав Ліцензію серії АВ № 443086 з надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації державних службовців V–VII категорій за напрямом 1501 «Державне управління».

7 жовтня 2009 року Центр включено до Державного реєстру вищих навчальних закладів України.


14 червня 2010 року Центр отримав Ліцензію серії АВ № 529278 з надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації працівників юридичних та кадрових служб підприємств, установ і організацій та нотаріусів в галузі знань 0304 «Право».

Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції на сьогоднішній день єдиний галузевий навчальний заклад післядипломної освіти, що здійснює підвищення кваліфікації працівників органів юстиції.

Центр має сучасну матеріально-технічну базу, достатній потенціал для навчання таких категорій працівників, як: керівні працівники та спеціалісти головних управлінь юстиції з різних напрямів роботи, у тому числі керівники відділів нотаріату, фінансових служб, керівники та спеціалісти кадрових служб, державні виконавці та інші працівники відділів державної виконавчої служби; начальники районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції, начальники відділів реєстрації актів цивільного стану громадян та інш.

Викладацький склад Центру формується на основі попереднього відбору, формування власного банку даних викладачів, пошуку викладачів відповідного профілю і наукових інтересів, які володіють методикою навчання дорослих.

За багаторічний досвід роботи в галузі юриспруденції Центром напрацьовано певну базу викладацького складу. До проведення занять і наукових досліджень залучаються не лише викладачі провідних вищих навчальних закладів України, а й висококваліфіковані фахівці-практики Секретаріату Кабінету Міністрів України, Апарату Верховної Ради України, профільних департаментів Міністерства юстиції, Головного управління державної служби України, Вищого адміністративного суду України, Київської міської ради профспілок, що забезпечує високий рівень підготовки слухачів і сприяє обміну практичним досвідом та спрямовує світогляд слухачів на виконання функцій і завдань передбачених нормативно-правовими актами та їх посадовими інструкціями. Серед викладачів також керівники департаментів та управлінь Міністерства юстиції та їх заступники.

Викладацький склад центру зосереджує свої знання на підвищенні загальнотеоретичної, функціональної та правової підготовки кадрів, формуванні у слухачів умінь та навиків оперативного реагування на сучасні запити соціально-економічної політики.

Навчально-методичне забезпечення Центру включає:

 • державні стандарти освіти;
 • навчальні плани;
 • навчальні програми з навчальних дисциплін;
 • підручники і навчальні посібники;
 • інструктивно-методичні матеріали до семінарських, практичних занять;
 • індивідуальні завдання для самостійної роботи з навчальних дисциплін;
 • методичні матеріали для слухачів з питань самостійного опрацювання фахової літератури.

Методичне забезпечення навчального процесу здійснюється науково-дослідним відділом та відділами підвищення кваліфікації Центру.

Пріоритетними напрямами співробітництва з навчальними закладами, установами та організаціями є:

 • створення системи прямих зв’язків з навчальними закладами та відповідними органами, установами і організаціями;
 • розширення співробітництва з відповідними міжнародними організаціями;
 • запровадження спеціалізованого обміну з метою підвищення кваліфікації, вивчення досвіду у відповідних навчальних закладах;
 • запрошення іноземних фахівців для участі у навчальному процесі;
 • участь у семінарах, конференціях, симпозіумах, нарадах з питань, що відносяться до компетенції Центру;
 • використання, відповідно до законодавства, різноманітних форм міжнародної допомоги.

За період з 2002 по 2009 роки у Центрі пройшли навчання 10 796 осіб, також потрібно зазначити що з кожним наступним роком спостерігається динаміка до збільшення потреб на підготовку професійних кадрів.

chart.gif
У відповідності до розпорядження Кабінету Міністрів України № 1202 від 9 червня 2010 року про переїзд центрального апарату Міністерства юстиції України та вищого навчального закладу - Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції ( далі – Центр), який згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.03.02р. № 131-р віднесено до сфери управління Міністерства юстиції України, Центр розміщено за новою адресою: м. Київ вул. Артема, 73 (на другому поверсі).

Центр має у своєму розпорядженні навчальні аудиторії, конференц-зал, бібліотеку.

Навчальні приміщення відремонтовані та обладнані дошками сухого стирання, встановлені кондиціонери, встановлені комп’ютери, що підключені до локальної комп’ютерної мережі Інтернет та «Комп'ютерно-правової системи Ліга-Закон».

Технічне забезпечення Центру складає: 20 ПЕОМ на які встановлено ліцензовані програми, а саме: Windows XP; MS Office standard; Dr. Web Enterpise; Abbyy Fine Reader, сканери, ксерокс-принтер-сканер, лазерні чорно-білі та кольорові принтери, мережне обладнання, телевізор, музичний центр, ноутбук, мультівідеопроектор. Встановлено сучасну міні АТС.

Центр має у своєму складі гуртожиток готельного типу з мебльованими кімнатами, санвузлом та ванними кімнатами для тимчасового проживання слухачів, що приїжджають з областей України відповідно до річного Плану-графіка. Кімнати обладнані необхідною сучасною побутовою технікою.


Повернення до списку

prezident.jpgvry.jpgmin_just-1.jpgkabmin-1.jpgnotar_palata.jpgzakonodavstvo.jpg