Засідання 30 березня 2020 року Комісії Інституту права та післядипломної освіти МЮ України по захисту прав працівників навчального закладу під час карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням короновірусної хвороби 31.03.2020

Засідання 30 березня 2020 року Комісії Інституту права та післядипломної освіти МЮ України по захисту прав працівників навчального закладу під час карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням короновірусної хвороби


Комісія Інституту права та післядипломної освіти МЮ України по захисту прав працівників навчального закладу під час карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням короновірусної хвороби на своєму засіданні 30 березня 2020 року прийняла ряд важливих рішень:  

1. Визначити період простою в Інституті права з 1 квітня 2020 року, пов’язаного з оголошенням карантину, про що підготувати Наказ Інституту. Простій уведено у зв’язку з виникненням виробничої ситуації, небезпечної для життя чи здоров*я працівників на підставі Статті 34 КЗпП України, статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».  

2. Оплату праці працівників Інституту в період простою здійснювати у відповідності до вимог КЗпП України, ( ч.1 ст.113 КЗпП). 

3. Підготувати Накази Інституту - про переведення окремих працівників Інституту на дистанційну роботу вдома та оплату їх праці; - про визначення працівників Інституту, які працюють у режимі повного робочого дня та оплату їх праці; - про забезпечення проведення заходів з дезинфекції будівель гуртожитків навчального закладу та адміністративних будівель. 

4. Направити звернення до Міністерства юстиції України, як засновника навчального закладу та повідомлення про реальний стан справ щодо захисту прав працівників навчального закладу, осіб, які проживають у гуртожитках Інституту під час карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням корновірусної хвороби. Рішення прийнято одноголосно.  

У зв'язку з епідеміологічною ситуацією, що нині склалася, Урядом, органами місцевого самоврядування, керівниками закладів освіти та органами освіти та місцевого самоврядування приймаються рішення про призупинення роботи відповідних закладів освіти, закриття їх на карантин та вимушені простої. Але через те, що заняття в закладах освіти не проводяться, за працівниками цих закладів має зберігатися заробітна плата.  

Час простою оплачується в порядку і розмірах, визначених статтею 113 Кодексу законів про працю України. 
Згідно з цією статтею час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). 

Водночас за пунктом 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки сторони рекомендують керівникам установ та закладів освіти забезпечити оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу). 

Згідно з п.1.4 Галузевої угоди її положення діють безпосередньо та є обов'язковими для включення до колективних договорів.Повернення до списку

prezident.jpgvry.jpgmin_just-1.jpgkabmin-1.jpgnotar_palata.jpgzakonodavstvo.jpg