22.01.2016

Офіційна заява Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції Міністерства юстиції України

Рішення про надання права тимчасового перебування внутрішньо переміщеним особам із зони АТО, прийняте у 2014 році керівництвом Державного закладу післядипломної освіти «Центр підвищення кваліфікації керівних працівників та спеціалістів промисловості», що перебував на той час у стадії реорганізації та приєднання до Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції Міністерства юстиції України без дотримання юридичних норм і приписів Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" призвело до масових безпорядків та спроб рейдерського захоплення приміщення гуртожитку Центру особами, які самостійно визнали себе «переселенцями» з Луганської та Донецької областей, безоплатно користуються послугами закладу, доводячи його до банкрутства та втручаючись у господарську діяльність, намагаються захопити три поверхи приміщення. 

Цими особами грубо порушуються Правила внутрішнього розпорядку в гуртожитку, навмисно знищується майно, яке відноситься до державної власності та перебуває на балансі Центру. 

Так, усупереч вимогам законодавства, ними установлено в кімнатах гуртожитку електроприлади, саморобні обігрівачі тощо, що призвело до загорання у кімнаті № 301 (факт загорання 20.01.2016 було зафіксовано нарядом Голосіївського РУ ГУ ДСНС України у м. Києві). 

Окремими особами (Стулов С.П., Омельченко Р.В., Омельченко Н.О., Палаш А.Ю., Антропова Н.Є., Вовк І.М.), які захопили та незаконно перебувають у приміщенні гуртожитку систематично організовуються масові акції для скоєння правопорушень, які зафіксовані правоохоронними органами. Очевидно, що якщо така кількість осіб збирається у відповідному місці та у певний час, то це є спланована акція. Причому прикриваються ці особи благими намірами. 

Шантаж на адресу адміністрації закладу здійснюється окремими громадянами, які мають дітей, і використовують їх для незаконного заволодіння майном Центру. Так, у грудні 2015 року Головне управління державної санітарно-епідеміологічної служби України у м. Києві надало висновок про неможливість використання приміщення Гуртожитку для проживання людей. Оголошення про відключення електроенергії двічі оприлюднювалось та було доведено до відома всіх, тимчасово перебуваючих у Гуртожитку. Адміністрацією було попереджено про необхідність протягом місяця звільнити приміщення Гуртожитку, оскільки проживання в ньому буде неможливим. Не дивлячись на це деякі сім'ї, в тому числі з дітьми, навмисно відмовились покинути приміщення. Після звернення Центру до Київської міської державної адміністрації та Міністерства соціальної політики цим особам було запропоновано тимчасове житло. Але їх не влаштовують ці пропозиції і вони залишаються у непридатному для життя приміщенні Гуртожитку, тим самим прирікаючи власних дітей на існування в нелюдських умовах. 

Ми заявляємо про те, що гуртожиток навчального закладу згідно вимог українського законодавства не є житлом, ВІН НЕ ПІДЛЯГАЄ ПРИВАТИЗАЦІЇ. 
Зауважуємо - Ми не надаємо житлових послуг. 
Наголошуємо, що заклад післядипломноі освіти МЮ України надає послуги навчальні, а Гуртожиток - не має статусу житлового. На Центр не покладено обов’язок надавати допомогу внутрішньо переміщеним особам, займатись благодійною діяльністю чи встановлювати пільгову оплату за комунальні послуги окремим категоріям населення. На сьогодні збитки закладу становлять понад 400.000 грн., ці збитки спричинені особами, які прикриваючись статусом переселенців (який, до речі, як і відповідні підтвердні документи адміністрація закладу перевірити немає правових підстав) не сплачували жодної копійки протягом останнього року. 

Ми підготували та подали до суду позови про відшкодування збитків, нанесених Центру особами, які експлуатують державне майно, не сплачуючи за послуги з тимчасового перебування. Гуртожиток закладу переданий у відання Центру згідно Розпорядження КМУ від 21.01.2015 р. № 42-р, та знаходиться на госпрозрахунку. У відповідності до Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» та Бюджетного кодексу, Центр, як бюджетна установа, не має права погашати борги Гуртожитку за рахунок бюджетних коштів. Тому, з метою ефективного функціонування Гуртожитку, законного управління державною власністю та недопущення порушень прав людини та громадянина, адміністрація Центру і Гуртожитку неодноразово звертались до Мінсоцполітики, КМДА, Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, інших компетентних органів щодо врегулювання питання надання у встановленому законодавством порядку людям, які дійсно мають статус внутрішньо переміщених осіб, умов для проживання. 

Центральними органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, вживаються всі можливі заходи для врегулювання штучно створеного конфлікту навколо Гуртожитку навчального закладу, який намагаються захопити шляхом погроз, шантажу, задіянням воєнізованих формувань так звані переселенці. 

Сьогодні є загроза життю і здоров'ю працівників адміністрації закладу, яких тероризують, погрожують терактами тощо. 
Ми вимушені звернутися в установленому законом порядку до ДСО для установлення охорони Гуртожитку. В черговий раз просимо всіх, хто знаходиться у приміщенні Гуртожитку, яке не може використовуватись для проживання, добровільно звільнити кімнати, винести свої речі та скористатися пропозиціями Київської міської державної адміністрації, Міністерства соціальної політики та Державної служби України з надзвичайних ситуацій щодо розселення та надання приміщень для тимчасового перебування (до 80 днів).

Повернення до списку

prezident.jpgvry.jpgmin_just-1.jpgkabmin-1.jpgnotar_palata.jpgzakonodavstvo.jpg