12.10.2015

Почався семінар

«Неможливо вдосконалюватись особисто,

не звертаючи уваги на вдосконалення інших»

12 жовтня 2015 року у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції Міністерства юстиції України розпочався позаплановий тематичний короткостроковий авторський семінар з проблемних питань організації архівної справи та доступу до архівної інформації відомого американського викладача-вченої.

На семінар було запрошено представників архівних установ України та викладачів архівознавчих дисциплін вищих навчальних закладів України.

Участь у семінарі безкоштовна.

Відкрила семінар директор Центру, заслужений юрист України, доктор юридичних наук Катерина Чижмарь. Вона наголосила на важливості проведення зазначеного семінару та зазначила: «Згідно з чинним положенням про  Державну архівну службу, діяльність цього центрального органу виконавчої влади спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через міністра юстиції. Умовою ефективності діяльності будь-якого державного органу є постійне оновлення знань його співробітників, систематичне забезпечення підвищення кваліфікації  учасників професійного середовища,  вивчення зарубіжного досвіду у відповідній сфері життєдіяльності суспільства. Співробітники архівних установ ситуативно підвищують свою кваліфікацію як державні службовці в Національній академії державного управління при Президентові України; як працівники сфери, пов’язаної з культурою, у Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв та інших навчальних закладах. 

Із огляду на відсутність спеціального закладу  для підвищення кваліфікації працівників архівних установ, Центр підвищення кваліфікації працівників юстиції  розпочинає серію авторських семінарів підвищення кваліфікації, лекторами на яких будуть відомі в світі вчені. Слухачі отримають відповідні сертифікати про підвищення кваліфікації.

Перший семінар підготовлено за дієвого сприяння Посольства США в Україні» та за підтримки Державної архівної служби України.  Катерина Чижмарь висловила подяку в організації семінару Труді Хаскамп Петерсон, відомому американському викладачу-вченій, консультанту з архівної справи й сертифікованому архівісту, Валорі Лі, аташе Посольства США в Україні, Міністерству юстиції України, Тетяні Барановій, голові Державної архівної служби України,Матяш Ірині Борисівніукраїнському науковцю у галузі архівознавства, біографістики, джерелознавства, доктору історичних наук, професору, заслуженому діячу науки і техніки України, провідному науковому співробітнику Інституту історії України Національної академії наук України, а також Пашковій Валентині Степанівні, доктору історичних наук, доценту, професору, заслуженому працівнику культури України, директору Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні.

Підсумовуючи результати першого дня лекцій Катерина Іванівна висловила сподівання на те, що проведення таких спільних заходів за участю фахівців міжнародного рівня, стане доброю традицією у навчальному закладі післядипломної освіти Міністерства юстиції України. 

Наостанок, учасники семінару, обмінюючись враженнями наголосили на важливості та актуальності проведення таких семінарів.

Наталія Василівна Маковська – заслужений працівник культури, кандидат історичних наук, директор Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України: «Сьогодні піднята дуже актуальна та цікава тема. Труді Х. Петерсен надзвичайно кваліфікований викладач. Я вважаю, що такі семінари є важливим досвідом і їх проведення є доцільним».

Алла Миколаївна Киридон – директор Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво», доктор історичних наук, професор: «Корисно послухати думку фахівця архівної установи з іншої країни. Подібні зустрічі необхідні для корегування власного досвіду архівної справи, обміну думками. Цікавим є аналіз міжнародних практик».

Лілія Григорівна Білоусова – кандидат історичних наук, заступник директора Державного архіву Одеської області: «Сьогодні лише перший день семінару, проте вже можна робити висновки щодо важливості проведення таких заходів. Це захід спрямований для ознайомлення з досвідом роботи наших зарубіжних колег. На сьогодні виникають проблеми у доступі. Окрім того, лекцію читає висококваліфікований та авторитетний викладач. Проведення таких семінарів повинно стати практикою».

Лариса Леонідівна Левченко – доктор історичних наук, директор Державного архіву Миколаївської області: «Дуже цікава та корисна інформація по роботі архівів. Я задоволена семінаром. Початок семінару мені сподобався. Порушено актуальну тему доступу до архівів, розкрито принципи доступу, наведені приклади з міжнародної практики. Це є важлива тема для України, оскільки в нашій країні відбуваються процеси відкриття архівів репресивних органів влади комуністичного періоду, архіви є важливою складовою соціально-правового захисту громадян. Подумки ми проводимо паралелі із наведеними прикладами та тією ситуацією, що маємо із доступом до архівів в Україні; усвідомлюємо спільні проблеми; який шлях ми пройшли і що ще потрібно зробити. Труді Петерсон у питаннях доступу є фахівцем найвищого рівня, вона має досвід роботи в різних країнах та Міжнародній Раді архівів, відтак почути її коментар щодо принципів доступу до архівів надзвичайно важливо».

Надія Дмитрівна Буценко – директор Державного архіву Донецької області: «Було цікаво почути те, що в нас робиться у міжнародній практиці. Ще сподобалось, що детально подана інформація, бо іноді не на все звертаємо увагу під час повсякденної роботи». 

В ході семінару

1012151032a.jpg

1012151059.jpg

1012151049.jpg

1012151047b.jpg

1012151045d.jpg

1012151043a.jpg

1012151040b.jpg

1012151032b.jpg

1012151038a.jpgПовернення до списку

prezident.jpgvry.jpgmin_just-1.jpgkabmin-1.jpgnotar_palata.jpgzakonodavstvo.jpg